O marce HORUS

Certyfikaty

Horus jest członkiem Włoskiego Komitetu ds. Termo-technicznych (Comitato Termotecnico Italiano), organu stowarzyszonego z Narodową Agencją ds. Unifikacji (UNI). Palniki Horus są testowane przez Imq Primacontrol Italy i spełniają następujące standardy jakości i bezpieczeństwa dotyczące kominków na etanol:

  • projekt UNI E0206C540
  • dyrektywa 2001/95/CE z 03.12.2001 dotycząca bezpieczeństwa urządzeń na paliwo płynne
  • DIN 4734-1

 

Materiały

Horus, świadom odpowiedzialności za środowisko, analizuje wnikliwie każdy projekt pod kątem jego wpływu na środowisko na każdym etapie cyklu życia produktu, tj. począwszy od wyboru surowców aż do momentu utylizacji urządzenia, gdy nie jest już ono używane.

Do produkcji biokominków Horus są wykorzystywane jedynie materiały podlegające recyclingowi w ponad 80%.

Jednym z wskaźników jakości jest waga palnika. Palniki Horus są wykonane z grubej stali nierdzewnej, dzięki czemu są odporne na szok termiczny. Ręczne spawy są sprawdzane skrupulatnie centymetr po centymetrze, aby zapewnić doskonałą szczelność urządzenia.

 

Bezpieczeństwo

„CERAMIC” to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala zmniejszyć zużycie etanolu, a przede wszystkim wyklucza ryzyko wycieku paliwa, nawet w przypadku przypadkowego przewrócenia palnika.

„EXPLEO” to opatentowane rozwiązania techniczne, zaprojektowane w celu ułatwienia bezpiecznego napełniania zbiornika, np. zawór hermetycznie uszczelniający zbiornik z paliwem, czy też specjalny kształt górnej płyty zapobiegający wyciekowi paliwa.

 Palnik Horus w przekroju

 

Wlew paliwa

 

Wydajność

„Ceramic” to ceramiczna dusza palnika etanolowego, która zasila płomienie nie tylko poprzez spalanie ciekłej części paliwa, ale także parujących gazów, które w przypadku braku wypełnienia ceramicznego ulatniałyby się do otoczenia. Ta specyfika palników Horus pozwala zmniejszyć zużycie paliwa o 15%.

Chociaż biokominki Horus są cenione głównie za ich dekoracyjny charakter, to nie ulega wątpliwości, że jednocześnie wytwarzają ciepło (3-3,5 kW).

 

 Relax

Piękne wzornictwo biokominków Horus, łatwe i bezpieczne napełnianie, prosta i intuicyjna obsługa oraz długi czas palenia po jednorazowym napełnieniu zapewnią każdemu wspaniałe chwile relaksu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl